بهترین موزه های تفلیس در تور گردشگری گرجستان

در تور تفلیس گرجستان فرصت آن را خواهید داشت تا از بهترین موزه های تفلیس دیدن کنید. بهترین موزه های تفلیس، در جای جای این شهر زیبای کشور گرجستان پراکنده شده اند و فرصتی عالی در اختیار توریست ها قرار می دهند تا از فرهنگ و هنر گرجستان دیدن کنند. اگر شما نیز به بازدید از موزه های برتر تفلیس علاقه مند هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین موزه های تفلیس

موزه پس از S.Dhanhaniya

این موزه در سال 1852 با همکاری بخش قفقاز انجمن جغرافیایی امپریال روسیه ایجاد شد و سرانجام، در سال 1919، پس از استقلال، این موزه نام فعلی خود را به دست آورد. این موزه در حال حاضر مجموعه ای بی نظیر از تاریخ بشر را در خود جای داده است، از بقایای حیوانات در حدود 40 میلیون سال تا مجموعه های غنی باستان شناسی و قوم نگاری از دوران دیرینه، نوسنگی، برنز، آهن و قرون وسطایی. یکی از شگفت انگیزترین آثار باستانی در این موزه، بقایای فسیل شده از انسان ماقبل تاریخ هومو ارگاستر است که در دمانسی یافت شد و قدمت آن 1.8 میلیون سال قدمت دارد. این به گفته برخی دانشمندان اولین نشانه وجود بشر در خارج از آفریقا است. در این موزه همچنین مجموعه ای بی نظیر از کتیبه های باستانی به سبک کتیبه های خط میخی از اورارتو وجود دارد. بخش دیگری از لوح های میخی شکل Urartu در موزه "اربونی" و موزه اصلی تاریخ ارمنستان نگهداری می شوند.

در حال حاضر، شما می توانید از نمایشگاه های دائمی و همچنین نمایشگاه های موقت که در این موزه برگزار می شود، لذت ببرید. از معروف ترین نمایشگاه ها می توان به "گنجینه باستان شناسی" با معروف "صندوق طلایی" اشاره کرد. در این نمایشگاه پیشرفت سه دوره در تاریخ هنر جواهرات گرجستان از قرن 3 قبل از میلاد تا قرن چهارم میلادی به نمایش گذاشته شده است. اشیای باستانی طلا و نقره ، جواهرات و سایر اشیاء آیینی که در حین کاوش در تپه های دفن غنی اعضای برجسته جامعه در Kartli باستانی، کاکتی و Trialeti باستان یافت می شود، در این نمایشگاه ارائه شده است. بازدید کنندگان این فرصت را دارند تا بیش از 600 مورد - تیارهای طلا و نقره ، کلاه ، زیور آلات معابد، گوشوار، دستبند ، گردنبند و انگشتر، تزئین شده با سنگهای قیمتی، و ظروف طل، نقره و شیشه ، مجسمه های کوچک، وسایل آیینی، سلاح و ... را در این موزه شهر تفلیس گرجستان بررسی کنند.

موزه نگارخانه ملی

گالری ملی جورجیا، معروف به "گالری آبی"، در سال 1920 تشکیل شد. دیمیتری شواردن زاده، یک هنرمند مشهور گرجی، نقش مهمی در توسعه این گالری داشته است. این گالری از زمان تأسیس، در خدمت پیشرفت هنر گرجستان بود. در حال حاضر، این نگارخانه یکی از سالن های نمایشگاهی مرکزی موزه ملی است که در آن می توانید نمایشگاه های دائمی مانند "شاهکارهای هنرهای زیبا گرجستان از اوایل قرن بیستم" پیدا کنید. بیش از 30،000 قطعه از هنر معاصر گرجستان (نقاشی ، مجسمه سازی ، گرافیک و هنرهای تزئینی) و همچنین آثاری از هنرمندان مشهور جهان گرجی قرن بیستم مانند نیکو پیروسمانی، دیوید کاکاباده، لادو گودیویشویلی در مجموعه موزه ها ذخیره می شوند.


موزه تاریخ تفلیس

موزه تاریخ تفلیس در سال 1910 تأسیس شده است. از سال 1984، موزه تاریخ تفلیس در یک کاروانسرای تاریخی بازسازی شده واقع شده است که نمایانگر نقش تاریخی این شهر به عنوان یکی از مراکز خرید اصلی جاده ابریشم می باشد. این موزه شامل حدود پنجاه هزار اثر هنری است. آن ها تاریخ تفلیس را از پایان هزاره 4 قبل از میلاد تا به امروز منعکس می کنند. موزه تاریخ تفلیس دارای مطالب باستان شناسی، مردم نویسی و بایگانی، مجموعه ای غنی از عکس ها و همچنین نمایشگاه هایی از هنر کاربردی ملی است. تعدادی از آثار هنری بی نظیر نیز در این موزه حفظ شده است. این موزه در کنار آثار قدیمی، آثار هنری مدرن را نیز به نمایش می گذارد. لازم به ذکر است که از سال 1986 نمایشگاه های دوره ای از آثار هنرمندان گرجی و خارجی برگزار می شود.


موزه فضای باز گرجستان

موزه هوای آزاد در تفلیس، در نزدیکی پارک ویک، در بخش غربی "دریاچه لاک پشت" واقع شده است. این موزه حدود 60 هکتار زمین را اشغال می کند و یک مدل کوچک از گرجستان است که حدود 70 ساختمان را شامل می شود و زندگی و هویت قومی 14 منطقه این کشور را منعکس می کند. این موزه یکی از منحصر به فرد ترین در گرجستان است: شما می توانید به طور فیزیکی تقریباً در هر منطقه از گرجستان چند ساعت مسافرت کنید، بدون اینکه از پایتخت خارج شوید و از معماری، فرهنگ قومی و سنت های مناطق مختلف (کارتلی، کاکتی) مطلع شوید. ، سمرقلو، ایمرتی، راچا، آجاریا ، سوانتی ، سامتچه-جاواختی و غیره). موزه به همراه نمونه هایی از معماری عامیا، اشیاء صنایع دستی سنتی (فرش ، لباس سنتی ؛ فلز، سرامیک، چوب و غیره) را در خود جای داده است.

جستج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *