بنای یادبود لینکلن واشینگتن دی سی

بنای یادبود لینکلن واشینگتن دی سی

بنای یادبود آبراهام لینکلن 36 ستون دارد که بر روی آنها نام 36 ایالت آمریکا در زمان مرگ وی نوشته شده است. پشت این بنای یادبود رود پوتوماک قرار دارد و جلوی آن نیز ساختمان های نیروی دریایی و انبار مهمات ایالات متحده قابل رویت است. در سال های 1915 تا 1923 میلادی فضای جلو بنا و مرداب های موجود در آن برای ساخت استخر بازتاب صاف شده و آماده بهره برداری شد.

آبراهام لینکلن در 12 فوریه 1809 میلادی در کلبه ای چوبی در مزرعه سینکینگ اسپرینگ چشم به جهان گشود و پس از 56 سال در صبح 14 آوریل 1865 میلادی توسط یک بازیگر تئاتر به نام جان ویلکس بوث در آمفی تئاتر فورد مورد اصابت گلوله قرار گرفت و درگذشت.

لینکلن شانزدهمین رئیس جمهوری آمریکا و اولین رئیس جمهور طرفدار حزب جمهوری خواه بود که نام و اعتبارش به دلیل کارهایی همچون: سازمان دهی جنگ داخلی و پیروزی در آن، تجدید نظر در ارزش ملی، تشکیل حزب سیاسی نوین و حفظ آمریکا، پایان دادن به نظام برده داری در آمریکا و خاتمه ان با اعلامیه آزادی بردگان و متمم سیزدهم قانون اساسی ایالات متحده شهره خاص و عام شد.

در سال 1913 میلادی بود تصمیم ساخت بنایی خاص در واشینگتن دی سی برای یادبود وی تصویب و محلی برای آن انتخاب شد. ساخت این بنا از سال 1914 میلادی تا سال 1922 میلادی به طول انجامید و در حال حاضر از بناهای مشهور شهر واشنگتن دی سی آمریکا محسوب می شود.

سازنده مجسمه لینکلن فردی به نام دنیل چستر فرنچ بوده است و این مجسمه هر سال بهار از صبح 12 اوریل (22 فروردین)تمیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *