بررسی شبیه سازی ماینینگ به کمک نرم افزار Crypto Crisis

Crypto Crisis
Crypto Crisis

ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال فرآیندی است که در آن تراکنش ارز دیجیتال تایید می شود و به بلاک چین افزوده می شود. با انجام ماینینگ کوین های جدید تولید می شوند و به موجودی در گردش آن ارز دیجیتال خاص اضافه می شود.


bitcoin mining: به معنای استخراج بیت کوین است
bitcoin miner: به معنای شخصی است که بیت کوین استخراج می کند
bitcoin block: فایل هایی هستند که داده های مربوط به شبکه بیت کوین به طور دائمی در آن ها ثبت می شود.

فرآیند ماینینگ یا استخراج ارزهای رمزپایه چیست؟

ارزهای دیجیتالی به دو صورت بدست می‌آیند یا با خریدشان و شرکت در ico های مخصوصشان و یا با ماین یا همان استخراج کردن حالا استخراج کردن به این صورت است که شما با یه سخت افزاری که این سخت افزار میتواند سیستم کامپیوتری شما باشد اگر یک سیستم قوی دارید یا یک سخت افزار مخصوص باشد شما این سخت افزار را وصل میکنید به یک استخر استخراج و این سیستم طی یک عملیاتی شروع میکند به حل مسائل بسیار سخت و الگوریتمی بعد از حل کردن و رسیدن به حل مسئله به شما مقداری ارز دیجیتال مورد نظر را میدهد.

استخراج رمز ارز
استخراج رمز ارز


به یاد داشته باشید با افرادی که بصورت غیرمجاز و غیراصولی بخواهند از انشعابات برق یارانه‌ای اقدام به این عمل نمایند توسط مقامات قضایی برخورد می شود.

هر ارز دیجیتال با توجه به الگوریتمی که دارد (SHA-256 – Ethash – X11  و…) نیازمند دستگاه مخصوص است.
ماینینگ را می‌توان به سه بخش سخت افزاری، نرم افزاری و پلتفرم دسته بندی کرد.

فرآیند ماینینگ به صورت کلی

  1. تهیه دستگاه استخراج مناسب برای ارز موردنظر
  2. نصب کیف پول مخصوص آن ارز
  3. اتصال دستگاه به استخر استخراج و شروع به کار استخراج

ماینر چه کسی است؟

به افرادی که فرآیند ماینینگ را انجام می‌دهند ماینر (Miner) یا معدنچی می‌گویند.

انواع روشهای استخراج یا ماینینگ

استخراج به کمک کارت گراتفیک :

استخراج گرافیکی به کمک کارت گرافیک با استفاده از قدرت پردازش GPU .

استخراج به کمک دستگاه های ایسیک :

دستگاه های ایسیک مدارهای مجتمعی هستند که به منظور انجام عملیات خاص، طراحی و بهینه سازی شده‌اند. که بسیار سریعتر و قدرتمندتر از تمام فن آوری های قبلی هستند.

Crypto Crisis
Crypto Crisis


بازی جدید شبیه‌سازی Crypto Crisis که توسط استودیوی بازی‌سازی Armoured Beans طراحی شده است، به بازیکنان اجازه می‌دهد تا نسخه‌ی «بسیار مشابه» شبکه‌ی بیتکوین را شبیه‌سازی نمایند. در ابتدا بازیکنان در این بازی به سال ۲۰۰۹ بازگشته و عملیات ماینینگ را آغاز می‌کنند در حالی که در طول بازی تجهیزات ماینینگ را ارتقاء داده و بیت کوین خود را می‌فروشند. Crypto Crisis به عنوان نسخه‌ی اولیه‌ی این بازی منتشر شده است، این بدین معناست که این بازی هم اکنون تکمیل نشده و در فاز توسعه قرار دارد.

اما علاقه‌مندان می‌توانند همگام با توسعه‌ی بازی، آن را تجربه کنند. استودیو Armoured Beans در ۱۶ و ۲۸ نوامبر با انتشار دو بروزرسانی اصلی، سیستم نقشه بازی را بهبود بخشیده و تجهیزات جدیدی را به محیط بازی اضافه کرد.

توسعه‌دهندگان در توصیف بازی گفتند:

در این بازی، شما گرفتار بدهی و بی‌پولی می‌شوید و تصمیم می‌گیرید برای تغییر زندگی خود ماینینگ بیت‌کوین را آغاز نمایید و در حالی که منابعتان را به دقت مدیریت می‌کنید با ساخت و به‌روز‌رسانی ریگ‌های ماینینگ سهم‌خود را از پاداش ماینینگ افزایش می‌دهید.

این بازی بسیار مشابه دیگر بازی‌های سبک شبیه‌ساز‌ی همانند بازی «Civilization» ساخته‌ی سید مِیِر(Sid Meier) و بازی Sims ساخته‌ی ویل رایت(Will Wright) است. اما بازیکنان Crypto Crisis به‌جای تسخیر جهان و یا مراقبت از کودکان در بازی Sims، مصرف انرژی، ارتقاء تجهیزات ماینینگ و گرمای تجهیزات ماینینگ را مدیریت می‌کنند. با پیشرفت بازی گیمر‌ها با باز کردن قفل نقشه‌های جدید و به‌دست آوردن فضای اضافی برای قرار دادن تجهیزات ماینینگ بیت‌کوین بیشتر، عملیات ماینینگ خود را به آرامی توسعه می‌دهند.

گیمر در این بازی دقیقا همانند اولین روزهای تولد بیت‌کوین و زمانی که هر کسی می‌توانست عملیات ماینینگ را انجام دهد، با یک پردازشگر مرکزی کامپیوتر‌های شخصی(CPU) عملیات ماینینگ را آغاز می‌کند. مدت کمی پس از آن بازیکنان می‌توانند تجهیزات خود را به پردازشگر گرافیکی(GPU) به‌روز‌رسانی کنند و در نهایت از نسل بعدی مدارهای مجتمع مختص ماینینگ(دستگاه‌های ASIC) استفاده خواهند کرد.


جزئیات فنی بازی Crypto Crisis

در نسخه‌ی کنونی چهار نقشه‌ی سه‌بعدی و بیش از ۲۰ اسکلت تجهیزات ماینینگ مختلف برای بازی در دسترس است. در این بازی تنوع گسترده‌ای از CPU، GPU و GPUها (بیش از ۱۷۰) در دسترس گیمر قرار دارد. در کنار معامله، خرید و بروزرسانی تجهیزات ماینینگ، بازیکنان مجبور به معامله‌ی رمزارزها در بازار هستند. آن‌ها باید انتخاب کنند که چه زمانی رمزارزها را به منظور کسب سود بیشتر نگهداری کنند و یا آن‌ها را برای به‌دست آوردن پول مورد نیاز به فروش برسانند.

سیستم مورد نیاز برای Crypto Crisis
سیستم مورد نیاز برای Crypto Crisis


بازیکنان Crypto Crisis همچنین می‌توانند با بازی شبیه‌ساز ماینینگ، رتبه‌ی خود را در لیدربرد(Leaderboard) پلتفرم STEAM ثبت نمایند. سازندگان بازی ۱ گیگی فضای ذخیره‌سازی (هارد دیسک) و حداقل ۷۶۸ مگابایت الی ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم را برای اجرای روان بازی توصیه می‌کنند. بر اساس نقد‌های منتشر شده از این بازی، به نظر می‌رسد گیمر‌ها در پلتفرم Steam از نسخه‌ی کنونی بازی لذت می‌برند.


یکی از بازیکنان می‌گوید این بازی یک سرگرمی است، اما او بیش از ۱۷ دفعه بازی را ری‌ست کرده تا به سال ۲۰۰۹ بازگردد چراکه «چگونگی مدیریت منابع برای ادامه‌ی روند بازی را درک نکرده بود.» بازیکن دیگری که تلاش می‌کرد دنیای ماینینگ مجازی را در دست بگیرد، با رویارویی با باگ‌های این بازی، به این نتیجه رسیده بود که این بازی ناپایدار است.

این گیمر می‌نویسد:

در واقع از این بازی کاملا لذت بردم، من در ابتدا این بازی را برای مشخص کردن بهترین روش با سناریو‌های مختلفی بازی کردم، سپس روشی که در به‌دست آوردن پول بسیار موفق بود را انتخاب کردم. متاسفانه، پس از این که در بازی دومین ژنراتور ۶ کیلوواتی و یک واحد A/C قدرتمندی را خریداری کردم، و هنگامی که سومین شاسی ماینینگ درون بازی را انتخاب کردم، سیستم به‌طور کامل متوقف شد.
Crypto Crisis User

در زندگی واقعی، بازگشت به سال ۲۰۰۹ به منظور ماین بیت‌کوین ساده نیست، مگر اینکه به یک ماشین زمان دسترسی داشته باشید. با این وجود، طرفدارن رمزارزها به کمک شبیه‌ساز تاریخچه‌ی بیت‌کوین می‌توانند شرایط موجود در زمان تولد یکی از بزرگترین نوآوری‌های مالی جهان را تجربه نمایند. برخلاف دنیای واقعی، در صورتی که بازیکنان در مدیریت عملیات ماینینگ خود موفق عمل نکرده‌اند، می‌توانند بازی را ری‌ست کرده و از نو شروع به انجام بازی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *