باز هم امید واهی

بسم الله الرحمن الرحيم

وَلَنْ تَرْضَى? عَنْكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَى? حَتَّى? تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ? قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى? ? وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُمْ بَعْدَ الَّذِي جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ? مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِيٍّ وَلَا نَصِيرٍ 

 هرگز يهود و نصارى از تو راضى نخواهند شد تا (بطور كامل تسليم خواسته هاى آنها شوىو) از آئين (تحريف يافته) آنان پيروى كنى بگو هدايت تنها هدايت الهى است، و اگر از هوىو هوسهاى آنها پيروى كنى، بعد از آنكه آگاه شدهاى هيچ سرپرست و ياورى از ناحيه خدابراى تو نخواهد بود.

اگر اين آيه از قرآن کريم را سرلوحه روابط با اروپاييان و آمريکاييان قرار دهيم و حرف خدا را باور داشته باشيم، نه به برجام و نه fatf و نه وعده ها و معاهدات بين المللي ديگر، به هيچکدام دل نمي بنديم.

خوب است مردم و بويژه مسئولين بدانند که از دل بستن به بيگانگان -چه اروپا و چه آمريکا- و دل خوش کردن به وعده ها و قراردادهاي آنان چيزي عايدمان نخواهد شد جز اتلاف وقت و تضييع حقوق ملت و بعضا تضعيف موقعيتها و تحريف در دين و مسائل ديني.

آيا وقت آن نرسيده است که مسئولين بيانات رهبر فرزانه و عاقبت انديشمان را سرلوحه امور قرار دهند و به آن اعتماد کنند؟ اصلا آيا با خود انديشيده اند که چرا چند سال است مقام معظم رهبري مدظله العالي شعار سال را مکرر مرتبط با اقتصاد و در راستاي تقويت اقتصاد ملي معرفي مي کنند؟  آيا اگر در اين مدت به جاي دلخوش کردن به وعده هاي تو خالي و اتلاف وقت در مذاکرات پي در پي، به اقتصاد ملي به طور جدي و بنيادي توجه مي کردند، باز هم وضعيت معيشت و اشتغال در جامعه ما اينگونه مي بود؟!

کاش مسئولين مربوطه بيش از اين عقل خود را به کار گيرند و براي رفع مشکلات کنوني با تکيه بر توان داخلي وارد عمل شوند و حداقل از اين پس و پس از برجام و شايد چندين برجام ديگر، به مردم و خودشان اميد واهي ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *