بازی ظل(سایه)

بسم الله الرحمن الرحيم

سلام.

ما مي توانيم با کمي فکر و خلاقيت، اسباب بازي هاي مختلفي را براي بچه هايمان درست کنيم. امروز مي خواهم يکي از اين اسباب بازي هاي دست سازمان را بهتان معرفي کنم. اسم اين اسباب بازي را گذاشته ايم: ظلّ (سايه)

براي ساخت اين اسباب بازي به وسايل زير نياز داريد. بهتر است از مقواهاي دورريز براي ساخت کاردستي ها و بازيهايتان استفاده کنيد.

بازي ظل

<** ادامه مطلب... **>

روي مقوا، هر شکلي که مي خواهيد بکشيد. اگر نقاشي تان زياد خوب نيست مي توانيد تصاوير مورد نظرتان را از داخل کتابها يا اينترنت انتخاب کنيد و با استفاده از کاغذ کاربن، آنها را روي مقوا بکشيد. سپس تلق رنگي را روي تصاوير بگذاريد و با ماژيک مخصوص سي دي، تصويري را که کشيده ايد، روي تلق کپي کنيد. بهتر است تصاوير جذاب باشند و از تلق هاي رنگي هم استفاده کنيد. از آنجا که ما با پسرکمان زبان قرآن را کار مي کنيم، تصوير اشيائي را کشيديم که قبلا نام عربيشان را به او ياد داده بوديم تا به اين نحو اين کلمات را نيز مرور کنيم. حالا تصاويري را که روي مقوا و تلق کشيديد ببريد.

بازي ظل

تصاوير  را در اختيار کودکتان قرار بدهيد تا سايه هر شکل را پيدا کند و روي آن بگذارد.

بازي ظل

تصاوير را در يک پوشه دکمه دار کوچک نگه داري کنيد.

بازي ظل

اين اسباب بازي مناسب مکان هايي است که کودک بايد براي مدتي بنشيند مثل ماشين. ما اين اسباب بازي را به جلسه سخنراني برديم البته بيشتر از اين که پسرمان آن را بپسندد، بچه هاي ديگر خوششان آمد و بازي کردند.

پ.ن1: در اينجا پسرکمان 3 سال و 4 ماه دارد. فکر مي کنيم براي سن 4 سال به بالا جذاب تر باشد.

پ.ن2: ايده بازي را از اين سايت گرفتيم: http://www.tajrobeha91.blogfa.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *