اگر بی غدیر به کربلا برسیم!

براي رفتن به کربلا بايد غديري شده باشيم.

براي غديري شدن بايد شأن نزول آيه ي ابلاغ را فهميده باشيم که چرا بدون اعلام ولايت و جانشيني اميرالمؤمنين (سلام الله عليه)، رسالت رسول الله (صلي الله عليه و اله)  به انجام نرسيده؟

بايد آيه ي اکمال دين و اتمام نعمت را درک کرد که چرا بي امامت و ولايت، دين کامل نمي شود و نعمت تمام نمي گردد؟

بايد پيام غدير را دريافت که دين خدا جز با حکومت ديني و امامت امام و ولي پياده نمي شود و موجبات سعادت دنيا و عقباي پيروان خود را فراهم نمي آورد.

اگر غديري نشده به کربلا رويم، آن مي کنيم که يزيديان لشکر ابن زياد کردند؛ جاي مظلوم و ظالم و جاي مسلمان و کافر را عوض مي کنيم!

اگر غدير را نفهميده به کربلا برسيم، کربلا را هم نمي فهميم و همچنين دليل حرکت سيدالشهداء (سلام الله عليه) براي احياي دين را!

اگر بي غدير به کربلا برسيم، زبانم لال! همان تيرهايي که از سقيفه رها شده اند را بر چشم حضرت عباس، گلوي حضرت علي اصغر و قلب امام حسين (سلام الله عليهم) خواهيم نشاند!

امروز هم بسيارند غدير نفهميده هايي که هرچند براي امام حسين هم اشک بريزند، جاي مظلوم و ظالم و جاي شهيد و جلاد را عوض مي کنند! پشت تريبون کشوري اعلام مي کنند که دولت و حکومت مسئوليتي در قبال دين مردم ندارد! و براي حل مشکلات جامعه ي ديني، راه حل هاي ليبراليستي مثل اقتصاد جهاني را مي پسندند!

امروز هم هستند کربلايي نشده هايي که از کربلا درس مذاکره و ذلت در برابر دشمن مي گيرند! به دور از فهم علت جانبازي علمدار کربلا در راه به زمين نيفتادن حرف ولي، حرف ولي و امام را به زمين مي اندازند و تنها در مقام حرافي، ابراز تبعيت از ولي فقيه مي کنند!

اين افراد در هر جايگاه و با هر تعداد رأيي که باشند، بايد بدانند که اولاً کثرت دليل بر حقانيت نيست، آن چنان که در کربلا هم نبود!

و ثانياً اگر غديري نشوند، کربلايي هم نخواهند شد! و روزي ممکن است در لشکر يزيد زمان، شمشير بر امام زمان خود کشيده، نامشان در کنار شمر و عمر ابن سعد در تاريخ ثبت شود!

حسن صياد

اگر بي غدير به کربلا برسيم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *