انتقال مالکیت سیم کارت

نحوه انتقال مالکیت سیم کارت

باید بدانید که اگر زمانی بخواهید سیم کارت کار کرده یا به اصطلاح دست دوم خرید کنید باید حتما مالکیت سیم کارت را به نام خود تغییر بدین در واقع بایدمالکیت را از فروشنده سیم کارت گرفته ودر حضور فروشنده مالکیت آن را به نام خودتان تغییر دهید.
بسیاری از اشخاص وقتی سیم کارتی را چه اعتباری چه دائم خرید میکنند انتقال مالکیت انجام نمی دهند که دراین صورت شخص نمی تواند از هیچ یک از خدمات از جمله گرفتن ریز مکالمات خود ، قطع و یا وصل کردن سیم کارت ، تعویض سیم کارت و.... استفاده نمایند.ودر این موارد هست که مشترک به دنبال مالک قبلی خط سیم کارت می باشد تا بتواند سیم کارت را به نام خودش بزند که در این صورت احتمال مهاجرت و یا فوت شدن مالک قبلی وجود دارد.
به این نکته توجه کنید که طبق ابلاغیه وزارت ارتباط و فناوری هر شخص حقیقی می تواند حداکثر 10 سیم کارت فعال داشته باشد و سقف مجاز سیم کارت فعال برای هر شخص حقیقی حداکثر 10 سیم کارت می باشد در صورتی که مشترک بیش از 10 سیم کارت فعال داشته باشد بعد از نقل واتقالات خط ، خط به صورت غیر فعال در می آید تا مشترک آن را تعیین تکلیف نماید .
سن قانونی برای خرید سیم کارت 18 سال تمام است .
برای انتقال مالکیت خود می توانید به نمایندگان فروش یا مراکز فروش هر یک از اپراتورهای فعال در سراسر کشور مراجعه فرمایید.
مدارک مورد نیاز برای کاربران:
حضور هر دو طرف فروشنده و خریدار یا وکیل آن ها
تنظیم سند ثبت وانتقال سیم کارت
امضا وهم چنین اثر انگشت هر دو طرف خریدار و فروشنده
ارائه اصل و تصویر کارت ملی هر دو طرف
هزینه نقل وانتقالات از حساب مشترک کم میشود.
سیم کارت و پوکه آن را همراه داشته باشید.

انتقال مالکیت برای مشترکین همراه اول
کاربران همراه او ل می توانند تغییر مالکیت سیم کارت خود را به راحتی از طریق مراکز فروش همرا اول به راحتی انجام دهند.
در صورتی که سیم کارت دائمی باشد پرداخت صورت حساب میان دوره الزامی می باشد.
ارائه آدرس و کد پستی فردئ انتقال دهنده الزامی است .
در هنگام انتقال مالکیت و نقل وانتقال سند از صحت فعال بودن سیم کارت اطمینان حاصل نمایید .
حتما باید سن قانونی فرد انتقال گیرنده 18 سال تمام باشد در صورتی که فرد صغیر باشد حضور ولی الزامی می باشد.

انتقال مالکیت برای مشترکین ایرانسل
مشترکین زیادی هستند که سیم کارتی را مدت ها است استفاده کرده اند ولی مالکیت آن سیم کارت به نام فرد مصرف کننده نیست ، اگر مشکلی برای سیم کارت پیش بیاید یا به هر دلیلی سیم کارت دچار مشکل شود فرد نمی تواند پیگیری کند .
در واقع مدتی است که موضوع احراز هویت سیم کارت ها به صورت جدی مطرح شده ودر این باره هشدار های زیادی هم داده شده است . درواقع کاربرانی که سیم کارت های آنها سال های زیادی هست خاموش هست یا فعال نیست از تحت مالکیت کاربر در می اید وکاربر مالکیتی روی سیم کارت ندارد.
یا اشخاصی هستند که سیم کارتی را که استفاده می کنند به نام آن ها نیست به طور مثال با فوت یکی از اعضای خانواده9 ، سیم کارت او را شخص دیگری استفاده نماید ودر این حالت اگر برای سیم کارت مشکلی رخ دهد به هیچ وجه فرد مصرف کننده نمی تواند برای فعالسازی آن اقدام نماید.
از سوی دیگر در گذشته برخی فروشگاه ها سیم کارت ها را بدون ثبت مالکیت می فروختند وسیم کارت ها فعال بودند و برای فعال سازی آن ها نیازی به ثبت مالکیت نبود.
در حال حاضر برای حل این مشکلات برای کاربران ایرانسل شرایطی در نظر گرفته شده که حدالامکان مالکیت سیم کارت های مذکور تغییر کند وبه نام شخصی باشد که از آن سیم کارت استفاده می کند.
در این شرایط د ر صورتی که شماره مذکور هیچ گونه حکم قضایی نداشته باشد و در گذشته سابقه تغییر مالکیت نداشته باشد میتوان سیم کارت مذکور را تغییر مالکیت داد وفرد با سیم کارت و کارت ملی خود به دفاتر خدماتی اپراتور تشریف ببرد و تغییر مالکیت را انجامخ دهد.
و طی دوره ای که خط فعال است اگر شکایتی صورت نگیرد ومالک اصلی هیچ گونه در خواست یا شکایتی در خصوص باز پس گیری سیم کارت نداشته باشد سیم کارت مالکیتش تغییر کرده وبه نام فردی که به استفاده از ان می پردازد ثبت می شود .

انتقال مالکیت برای مشترکین رایتل
کاربران رایتل می توانند نسبت به انتقال مالکیت خود به فردی دیگر اقدام نمایند وچپس از انجام مراحل فرد انتقال گیرنده مالک جدید سیم کارت رایتل محسوب می شود .
نکات مورد توجه:
در صورتی که سیم کارت رایتل مسدود شده باشد یا یک طرفه شده باشد ، برای انتقال مالکیت حتما باید رفع مسدودی شود.
سیم کارت رایتل پس از نقل و انتقال تمامی بسته های فعالی را که مشترک برای آنها مبلغی پرداخت کرده است به مالک جدید انتقال می یابد و غیر فعال نمی شود و مالک جدید می تواند از تمامی آن بسته ها استفاده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *