افراد مناسب جراحی بینی

افرادی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند و نسبت به اندازه بینی خود در مقایسه با سایر اعضای صورت خود ناراضی هستند، مسلما نسبت به جراحی بینی کاندیدهای مناسبی هستند که اقدام به تغییر و کوچک کردن بینی خود بکنند.

افراد غیر سیگاری ( دارای سطح سلامت عمومی مناسب هستند ) بهترین کاندیدها برای عمل بینی (تجمیل الانف) کوچک کردن پره های بینی خواهند بود.

افراد باید سن بالای 16 سال را داشته باشند و از عوارض جراحی بینی نیز آگاه باشند. محدودیت سنی به این دلیل است که قبل از این سن بینی های گوشتی هنوز در حال رشد هستند و نباید روی آنها جراحی زیبایی بینی انجام شود.

چرا که ادامه رشد بینی نتیجه عمل بینی (تجمیل الانف) را تحت تاثیر قرار می دهد. در اغلب اوقات خانم ها در سن 13 تا 14 سالگی و آقایان در سن 15 تا 16 سالگی دوره بلوغ خود را کامل می کنند اما در کل سن مناسب عمل بعد از 16 می باشد.

البته در هر صورت بهترین اقدام اولیه برای انجام عمل جراحی بینی مشاوره و صحبت کردن با پزشکی متخصص در زمینه عمل بینی (تجمیل الانف) می باشد.

چرا که پزشکان بهتر می توانند درباره این موضوع مشاور های مختص با چهره و بینی شما را به شما ارائه دهند. همچنین با مشاوره با پزشک متخصص می توانید تمام سوالاتی که ذهن شما را در این باره درگیر کرده را پاسخ دهید.

برای جلوگیری از بروز عوارض های پس از جراحی بینی مانند خشکی بینی و مواردی از این قبیل انتخاب پزشک و جراح بینی مناسب بسیار موثر است.

با انتخاب جراح مناسب می توان از احتمال نیاز به جراحی دوم نیز جلوگیری کرد ( جراحی ترمیمی بینی ).

افرادی که جراحی بینی گوشتی را دارند باید بدانند که نتایج بینی گوشتی بسیار دیرتر از بینی استخوانی بروز می کند و به صبر بیشتری نیاز می باشد.

دسته دیگر از کاندیدهای مناسب برای جراحی بینی ، افرادی می باشند که به خاطر داشتن عمل بینی (تجمیل الانف) اولیه نامناسب نیاز به عمل ثانویه پیدا می کنند. این عمل می تواند به دلایل مختلفی باشد.

مثلا برخی افراد به این دلیل نیاز به عمل دوم دارند که شکل ظاهری بینی بعد از عمل بسیار غیرطبیعی شده و یا مطلوب شان نیست و گاها برخی افراد هم به خاطر عملکرد بد جراح دچار مشکلات مربوط به بینی و تنفسی شده اند.

جراح زیبایی بینی همیشه به دنبال انجام عملی هستند که نتیجه ای زیبا و طبیعی بدون تخریب کاربرد بینی و هماهنگ با سایر اجزای صورت باشد.برای رسیدن به این هدف گاها حتی نیاز به پیوند غضروف از دنده و یا گوش خود شخص می باشند.

بنابراین اگر تصمیم دارید تا عمل جراحی بینی (تجمیل الانف) انجام دهید بهتر است ابتدا با یک پزشک مجرب و متخصص مشورت کرده و اگر شرایط شما مناسب انجام عمل بود، با توجه به توصیه های پزشکتان، برای انجام عمل جراحی اقدام کنید.

منبع: نوین ایرانا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *