آیا طرح بخشش جریمه ها ۲۲ بهمن اجرا می شود؟

بخشش جریمه ها 22 بهمن برای سال 98 تا این لحظه که در آستانه ورود به بهمن ماه 1398 هستیم از سوی هیچ نهاد و سازمانی تایید نشده است. با توجه به اینکه طرح های اجرایی برای 22 بهمن هر سال از طریق رسانه های مختلف اعلام می شوند، ظاهرا طرحی برای بخشش جریمه خودرو در 22 بهمن در دستور کار نیست. با این وجود در این تاریخ که تقریبا 3 هفته به برگزاری مراسم 22 بهمن 1398 باقی مانده است، نمی توانیم به طور دقیق اعلام کنیم که چنین طرحی اجرا می شود یا خیر. اما بر اساس تجربه چند سال گذشته، پلیس دیگر هیچ نوع طرح بخشودگی جرایم را در دستور کار خود ندارد، حتی به مناسبت 22 بهمن.

طرح بخشش جریمه ها 22 بهمن از چه زمانی اجرا می شود؟

اگر قرار باشد طرح بخشش جریمه ها 22 بهمن یا برنامه ای برای طرح ترافیک اجرا شود، حتما قبل از برگزاری این مراسم و احتمالا در جریان جشن های دهه فجر (12 تا 22 بهمن) در مورد آن اطلاع رسانی می شود. با توجه به اینکه با آغازین روز از بهمن 98 هنوز خبری در این باره منتشر نشده است و با تکیه بر تجریبات سال های قبل، احتمال اجرایی شدن چنین طرحی بسیار ضعیف است.

چرا دیگر بخشش جریمه در دستور کار نیست؟

با توجه به اینکه طرح بخشش جریمه حتی به مناسبت 22 بهمن و با فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی دیگر اجرا نمی شود، باید به این نتیجه برسیم که تخلفات رانندگی تحت هیچ شرایطی حذف نخواهند شد و متخلف هیچ چاره ای جز پرداخت خلافی یا اعتراض به خلافی خودرو ندارد. گرچه اگر طرح بخشش جریمه ها 22 بهمن هم قابلیت اجرایی داشته باشد، فقط شامل دیرکرد جریمه ها می شود و مبلغ اصلی جریمه به هیچ وجه از خلافی حذف نخواهد شد. توصیه می کنیم که با توجه به اهمیت رقم خلافی حتما نسبت به پرداخت به موقع آن اقدامات لازم را انجام دهید تا نه مستحق توقیف خودرو باشید و نه محتاج اجرا شدن طرح بخشش جریمه ها 22 بهمن.

محدودیت های ترافیکی 22 بهمن

با توجه به اینکه در 22 بهمن هر سال راهپیمایی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی انجام می شود، برای اجرای این مراسم محدودیت های ترافیکی از شب 21 بهمن اجرا خواهد شد. این محدودیت ها معمولا 3 فاز اجرایی دارند که انتظار می رود امسال هم مطابق هر سال اجرا شود. اما توجه داشته باشید که حضور هیچ گونه خودرویی در مسیرهای یاد شده در ساعات برگزاری این مراسم مجاز نیست و تردد خودرو ها باید از مسیرهای جایگزین انجام شود. مراسم 22 بهمن معمولا از ساعت 9 صبح روز 22 بهمن آغاز می شود و بعد از برگزاری نماز جماعت ظهر خاتمه می یابد.

3 فاز اجرایی محدودیت های ترافیکی 22 بهمن

فاز اول محدودیت های ترافیکی 22 بهمن معمولا از ساعت 21 شب 21 بهمن در ضلع شمالی میدان آزادی ( حدفاصل خیابان محمد علی جناح تا جاده مخصوص) اجرا می شود.

فاز دوم محدودیت های ترافیکی 22 بهمن معمولا از ساعت 22 شب 21 بهمن در رینگ داخلی میدان آزادی در 4 مقطع منتهی به میدان آزادی از جمله خیابان آزادی شرق به غرب از ابتدای خیابان برادران عزیزی به سمت غرب/ جاده مخصوص غرب به شرق ابتدای راستگرد مخصوص به آیت اله سعیدی به سمت میدان آزادی/ بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب و دسترسی رینگ خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به رینگ داخلی میدان اجرا می شود.

فاز سوم محدودیت های ترافیکی 22 بهمن مربوط به روز 22 بهمن است و معمولا در خیابان های زیر اجرای می شود:

· طول خیابان فردوسی و قرنی در حدفاصل خیابان های جمهوری تا سمیه.

· مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل: خیابان جمال زاده، خیابان نوفلاح، خیابان زارع و خیابان اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی، خیابان اسکندری جنوبی، خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی از کلهر، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی.

· بزرگراه یادگار امام (ره) از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی.

· بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی.

· مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمال شامل؛ خیابان دکتر قریب شمالی، خیابان اسکندری شمالی، خیابان رودکی شمالی، خیابان خوش شمالی.

· طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی.

· طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب و از خیابان انقلاب تا میدان فردوسی و به سمت میدان امام حسین و همچنین طول جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تامین اجتماعی تا میدان آزادی.

· بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی.

· مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شمال: خیابان خاک از استاد شهریار، خیابان ابوریحان، خیابان رازی، خیابان دانشگاه- خیابان 12 فروردین- خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب.

· کلیه رمپ های شیخ فضل الله ورودی به بزرگراه جناح.

· خیابان حبیب الهی و خیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی.

· خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج.

· خیابان کارگر در حدفاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز.

· طول خیابان ولیعصر در حدفاصل خیابان جمهوری تا طالقانی و میدان ولیعصر.

· مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل: خیابان استاد نجات اللهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان 16 آذر از بلوار کشاورز و پورسینا.


کلام آخر

همراهان گرامی اگر خلافی سنگینی دارید، پیشنهاد می کنیم منتظر اجرای طرح بخشش جریمه ها 22 بهمن نباشید و برای سهولت پرداخت به سراغ پرداخت قسطی خلافی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *