آموزش شیرینی پزی فرانسوی با دومنیک انسل

آموزش شیرینی پزی فرانسوی توسط دومنیک انسل در وبسایت مسترکلاس
آموزش شیرینی پزی فرانسوی توسط دومنیک انسل در وبسایت مسترکلاس

دومنیک انسل یک شیرینی پز ۴۰ ساله فرانسوی است که به خاطر خلق شیرینی های خلاقانه ای همچون Cronut ، Cookie Shot ، DKA و Frozen S’mores در شیرینی پزی معروفش در نیویورک، از سال ۲۰۱۱ تا کنون تمام افراد خوش ذائقه شهر را جذب طعم های خاص خود کرده است. دومنیک با تغییر خلاقانه دسرهای سنتی، خلق برند Cronut و کسب جایزه James Beard خود را بعنوان «بهترین شیرینی پز جهان» مطرح کرده است. او در مسترکلاس ۱۷ قسمتی خود تکنیک های اساسی برای پخت شیرینی های فوق العاده را آموزش می دهد.


https://aparat.com/v/jU5F8
لینک بررسی و خرید آموزش شیرینی پزی فرانسوی دومنیک انسل در وب سایت www.theMasterClass.ir

با استاد جدید شیرینی پزی خود آشنا شوید

شیرینی پز برنده جایزه جیمز بیرد، دومینیک انسل. وارد کیک پزی دومنیک شوید و هدف او از برگزاری این کلاس را بشنوید. قصد او آموزش مبانی شیرینی پزی و بعضی از حیرت انگیزترین دسرهای دنیا به شماست.

سرگذشت دومنیک: بواویس، بولود، و کیک پزی

با سرگذشت غیر معمول دومینیک آشنا شوید. از یک خانواده قشر کارگر در شمال فرانسه تا شیرینی پزی در معتبرترین و برجسته ترین رستوران های منهتن و نهایتا تاسیس کیک پزی مختص خودش.

مینی مادلین ها

به عقیده دومنیک یک لحظه بخصوص وجود دارد که دسر در آن لحظه در بهترین شرایط خود قرار دارد. طرز تهیه مینی مادلین ها را از او بیاموزید. کیک های پف دار خوشمزه ای که می توان در بهترین شرایط استفاده آن ها را طی ۵ دقیقه آماده کرد.

پایه تارت میوه ای: پوسته (قالب) سابل وانیلی

دومنیک طرز تهیه پوسته سابل وانیلی را به شما آموزش می دهد که می توانید از آن بعنوان پایه برای تمام تارت های میوه ای فوق العاده ای که در قسمت های بعد طبخ خواهد شد استفاده کنید. در این قسمت روش پخت خمیری را خواهید آموخت که پایه تارت هایی با تنوع بی نهایت می شود.

فیلینگ تارت میوه ای: خمیر شیرینی پزی

خمیر شیرینی پزی بخشی غیر قابل انکار از داشته های اصلی یک شیرینی پز است. در این قسمت طرز تهیه نسخه کلاسیک سرآشپز دومنیک را خواهید آموخت. همچنین می آموزید که چطور با استفاده از روش تزریق و آمیختن طعم های فوق العاده خلق کنید.

فیلینگ تارت میوه ای: مربای توت فرنگی فوری

در این قسمت سرآشپز دومنیک طرز تهیه مربای توت فرنگی فوری را به شما آموزش می دهد که از آن بعنوان دومین بخش از فیلینگ (پر کننده) در تارت میوه ای خود استفاده خواهید کرد.

مرحله پایانی تارت میوه ای: تزئین کلاسیک توت فرنگی

به عقیده سرآشپز دومنیک، تزئین و ارائه یکی از مهم ترین بخش ها در شیرینی پزی است. تکنیک های او برای انتخاب، تکه کردن و براق کردن میوه ها را بیاموزید. تارت توت فرنگی بپزید که خانواده و دوستانتان را متحیر سازد.

مرحله پایانی تارت میوه ای: تزئین مدرن با سیب

سرآشپز دومنیک تکنیک های نوین خود برای ترکیب خامه با سیب تکه شده را آموزش می دهد. همچنین طرز بکارگیری رنگ و طرح را به گونه ای بیاموزید که تارت میوه ای سیب شما را مبهوت کننده سازد.

پایه کیک شکلاتی: بیسکویت

یکی از موارد مورد علاقه ی سرآشپز دومنیک یک کیک اسفنجی به سبک فرانسوی است که بسیار سبک و فاقد گلوتن است. تکنیک های سرآشپز دومینیک را برای ترکیب، پخت و برش زدن لایه های بی نقص بیسکویت و استفاده از آن برای کیک موس شکلاتی را بیاموزید.

کیک شکلاتی لایه ای: مینی مرینگ سوئیسی

روش های سرآشپز دومنیک برای پختن یک کیک مرینگ سبک و پف دار را بیاموزید. همچنین بهترین نوع تزئین با خامه روی مرینگ را خواهید آموخت. از این مینی مرینگ ها در قسمت ۱۲ استفاده خواهد شد.

فیلینگ کیک شکلاتی: موس

موس شکلاتی ابریشمی و فوق العاده ی سرآشپز دومینیک وابسته به داشتن خامه همزده و یکدست است. تکنیک های او برای تهیه یک موس خوش ساختار و فوق العاده که بتوان روی یک کیک خامه ای از آن لذت برد را بیاموزید.

مرحله پایانی کیک شکلاتی: سرهم کردن و ارائه

نحوه سرهم کردن کیک، پوشاندن آن با یک لعاب خارق العاده و نهایتا قرار دادن مرینگ های بی نظیر روی آن را بیاموزید. مرحله پایانی این دسر درهم پیچیده و هوس برانگیز.

پایه ی بون بون: پوسته (قالب) شکلاتی متعادل شده

سرآشپز دومینیک تکنیک های لازم برای تهیه یک پوسته (قالب) فوق العاده و براق برای بون بون شکلاتی را آموزش می دهد.

فیلینگ بون بون: کرم همزده ی شکلات تلخ و موز و پشن فروت

طرز تهیه کرم های غنی و خامه ای در ترکیب با طعم های فوق العاده را بیاموزید. در این قسمت طعم مد نظر موز و پشن فروت است. سپس نحوه پر کردن، پختن و از قالب درآوردن بون بون های فوق العاده را خواهید آموخت.

یک کروسان عالی

کروسان برای یک شیرینی پز درست مثل املت برای یک سرآشپز غذاست. تکنیک های لازم برای تهیه یک کروسان طلایی و ورقه ای، مثلا لایه لایه کردن خمیر و شروع فرایند کار، را بیاموزید. سپس به تماشای تحلیل استاد خود از کروسان های سراسر دنیا بنشینید.

بررسی موردی: کرونات

دومینیک شما را به کیک پزی خود در نیویورک می برد تا داستان خلق دسری که هزاران بار از روی آن تقلید شد را بیاموزید. این سرآشپز با ترکیبی منحصر بفرد از کروسان و دونات دسری خارق العاده به نام «کرونات» را خلق کرد. شما نیز می توانید با استفاده از احساسات شیرینی های به یاد ماندنی مختص خود را خلق کنید.

نگرشی خلاقانه به شیرینی پزی

دومینیک مسترکلاس خود را با ارائه بعضی از خلاقانه ترین ساخته های خود در کیک پزی انسل به پایان می برد. او در سخن های پایانی خود دانشجویان را تشویق و انگیزش می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *