آلمان و شرایط مهاجرت به آن


آلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است در قاره اروپا واقع شده است؛ از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم‌مرز است. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر پر جمعیت‌ترین کشور اروپا است.

اولین قدم شما جهت مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت آلمان انتخاب یک کدام از این طرق مهاجرتی است:

 • · مهاجرت جهت اشتغال در آلمان
 • · ایجاد کارآفرینی در آلمان
 • · سایر اقامت ها در آلمان
 • · مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 • · الحاق به خانواده در آلمان

هر کدام از این مسیرها به عنوان برنامه های مهاجرتی است و جزئی از برنامه های اقامت بلندمدت هستند، فرد همچنین میتواند صرفا برای سفر نه مهاجرت به این کشور با دریافت ویزای کوتاه مدت کمتر از 90 روز برای اهداف مختلف از قبیل گردشگری، بازدید از اقوام و غیره وارد شود.

تنوع شرایط اقامت در آلمان

آلمان قطب اقتصادی جهان است همچنین تنوع پکیج های اقامتی آلمان،اقامت بلوکارت آلمان برای مثال، به خصوص در حوزه ویزای کار بالا است. بنابراین مهاجرت تعداد زیادی از مردم به این کشور امری کاملا طبیعی است. کشور آلمان فرصت‌های بیشماری را پیش روی قشرهای مختلف نظیر دانشجویان، علاقه مندان به کسب و کار، کارآفرینان و همچنین تجار می‌گذارد. شما با هر شرایطی می‌توانید به شرط آشنایی با راه‌های اقامتی به آلمان مهاجرت کنید. پیش از اقدام برای دریافت اقامت باید تصمیم بگیرید که کدام پکیج پیشنهادی تطبیق بیشتری با شرایط شما دارد.

آلمان هفتمین کشور پربازدید دنیاست:

تعداد مناطق گردشگری و توریستی در آلمان بسیار زیاد است. تا آنجا که بخش بزرگی از مردم آلمان ترجیح می‌دهند تعطیلات خود را در کشور خود سپری کنند. جاده‌های زیبا در آلمان مانند جاده رمانتیک، جاده شراب، جاده دژها و… رانندگی بین شهری را زیبا و زیباتر می‌کند. اما شرایط زندگی در آلمان با شرایط گردشگری تفاوت دارد.

شرایط زندگی برای مهاجرت به آلمان

اقتصاد آلمان دارای نیروی کار بسیار با تجربه و موجودی سرمایه بالا است. سطح فساد در این کشور پایین بوده و نوآوری حرف اول را می‌زند. این کشور برای سرمایه‌گذاری و کار مناسب است و شرایط بهتری نسبت به کشورهای دیگر دارد. آلمان کشور بسیار مهمی در حوزه علم و فناوری است و کشورهای حوزه شینگن، وابستگی بسیار زیادی به آن دارند.

بیشتر بخوانیم: درباره استارتاپ ویزا چه می‌دانید؟

واکسیناسیون و نیازهای بهداشتی مهاجرت به آلمان 2020

قبل از مهاجرت به آلمان، افراد باید اطمینان حاصل کنند که واکسیناسیون آنفولانزا و سایر واکسن های مورد نیاز سالانه را برای مهاجرت آلمان انجام داده اند. برای اطمینان از ورود به خاک آلمان، مهاجران باید واکسیناسیون های زیر را انجام دهند:

 • · هپاتیت A
 • · هپاتیت B
 • · هاری
 • · مننژیت
 • · فلج اطفال
 • · سرخک، اوریون و سرخچه
 • · کزاز و دیفتری
 • · آبله مرغان
 • · زونا
 • · پنومونی و آنفلوانزا

کارت آبی اتحادیه

اروپا کارت ابی اتحادیه اروپا به کارگران ملی خارجی که شهروندان کشور های عضو اتحادیه اروپا نیستند که صلاحیت بالایی دارند و می خواهند در المان کار کنند و این مهارت را اعمال کنند، داده می شود.مدارک بالا به این معنی است که فرد دارای مدرک کارشناسی یا فارغ التحصیل در هر رشته ی خاص است.برای واجد شرایط بودن کارت ابی اتحادیه اروپا شما نیاز دارید که از قبل یک شغل در المان پیدا کنید و حداقل حقوق سالیانه باید 50800 یورو باشد. کارت ابی اتحادیه اروپا همچنین این حق را به صاحبان خود می دهد که به مدت 4 سال در المان اقامت کنند و امکان تغییر اجازه ی اقامت خود را به سکونت دایمی می دهد.برای واجد شرایط بودن برای سکونت دایمی باید مهارت کافی در المان را نشان دهید.نیاز های مالی خاصی را بر اورده کنید و همچنین باید بیش از 33 ماه در محل کار خود در المان کار کرده باشید که نیاز به مهارت های به دست امده از بالاترین مدرک تحصیلی دارد .

مهاجرت به آلمان و طرق اخذ اقامت آلمان از راه های مختلف یکی از پر طرفدارترین موضوعات جستجو در گوگل می باشد، انواع راه های مهاجرت به آلمان به دسته های مختلفی تقسیم می گردد، با توجه به اینکه درصد تعداد افرادی که قصد مهاجرت دارند روز به روز افزایش می یابد لذا افرادی که علاقه مند به مهاجرت به آلمان هستند می بایست در انتخاب راه مهاجرت خود دقت بسیار زیادی داشته باشند و لازم است جهت انتخاب صحیح تر با کارشناسان و مشاورین با تجربه چهره نگار و وکیل مهاجرت به آلمان مشورت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *